Poszukiwacze światła – poruszający thriller

Poszukiwacze światła. Psycholog śledczy udaje się do prowincjonalnego miasteczka, by odkryć prawdę o brutalnym masowym morderstwie na miejscowym kampusie.

Kiedy dr Philip Taiwo zostaje wezwany przez wpływowego nigeryjskiego polityka do zbadania wydarzeń związanych z publicznym torturowaniem i zamordowaniem w odległym Okriki trzech studentów uniwersytetu, nie ma pojęcia, że zostanie wplątany w niebezpieczną intrygę.

Philip nie jest detektywem. Jest psychologiem śledczym, pracownikiem naukowym, którego bardziej interesują powody popełnienia przestępstwa niż rozwiązanie kryminalnej zagadki. Kiedy jednak wysiada z samolotu na pogrążonym w kontrolowanym chaosie prowincjonalnym lotnisku, uświadamia sobie, że morderstwo Trzech z Okriki nie jest tak proste, jak początkowo sądził. Wbrew współdziałającym przeciwko niemu oponentom Philip, wspierany przez swojego lojalnego i obrotnego kierowcę Chikę. Musi dociec prawdy o tym, co faktycznie się przytrafiło tym trzem studentom i dlaczego zginęli.

“Fantastyczna książka! Pewne siebie, odznaczające się doskonałym tempem pisarstwo. Dr Philip Taiwo to bohater, którego chcę spotkać ponownie, a oryginalne miejsce akcji jest świetnie zarysowane. Powieść inteligentna, trzymająca w napięciu i wciągająca czytelnika bez reszty”.
Will Dean, autor “Martwej ciszy”

Poszukiwacze światła, Femi Kayode (Zysk i S-ka) – już w sprzedaży!