Prawdziwa historia wielkiej pogoni przez ocean

Porywająca opowieść o jednym z największych w dziejach pościgów policyjnych. Ta historia zakończyła się sukcesem tylko dzięki wynalezionej przez Guglielmo Marconiego telegrafii bezprzewodowej.

Rok 1910. Guglielmo Marconi − włoski fizyk, konstruktor i laureat Nagrody Nobla − jest bez reszty opanowany obsesją stworzenia sposobu łączności, który w owych czasach wydawał się nadprzyrodzonym.

W tym samym czasie Hawley Crippen, ceniony lekarz, popełnia zbrodnię niemal doskonałą. Najpierw truje swoją żonę, potem jej poćwiartowane zwłoki chowa w piwnicy. Następnie rozpowiada wśród znajomych, że małżonka wróciła do Stanów. Kiedy Scotland Yard odkrywa podczas przeszukania domu zwłoki kobiety, Crippen, by uniknąć aresztowania, zmuszony jest uciekać do Kanady.

Zestawianie ze sobą dwóch prawdziwych historii stało się już znakiem rozpoznawczym Larsona, który podobnie jak w “Diable w Białym Mieście”, łączy przerażającą zbrodnię z prawdziwą lekcją historii. Efektem jest kolejny bestseller.
Time

Zamiłowanie autora do detali i smykałka do trzymania czytelnika w napięciu zapewniają wciągającą lekcję historii.
Kirkus Reviews

Erik Larson bestsellerowy pisarz amerykański. Studiował historię oraz dziennikarstwo. Pisuje do różnych czasopism, był też członkiem kolegium redakcyjnego gazet „The Wall Street Journal” i „Time”. Zadebiutował na listach bestsellerów powieścią Diabeł w Białym Mieście, która otrzymała prestiżową Edgar Award i trafiła do ścisłego finału National Book Award, a wkrótce doczeka się ekranizacji z Leonardo DiCaprio. Autor mieszka z żoną i trzema córkami w Seattle.

Grom z jasnego nieba, Erik Larson – już w sprzedaży!
Zobacz także inną książkę tego Autora: TUTAJ