Przypadkiem. Odkrycia, które zmieniły świat

„Przypadkiem” opowiada alternatywną historię postępu naukowego, która sprawi, że ponownie przemyślisz znaczenie słowa „ups!”.

Od kichnięcia na szalkę Petriego, dzięki któremu odkryto antybiotyki, po wykrycie mikrofal za pomocą roztopionego batonika – Tim James zebrał najzabawniejsze i najdziwniejsze przykłady tego, jak nauka wielokrotnie dawała nam coś, o co wcale jej nie prosiliśmy. Dowiedz się, w jaki sposób doszło do wynalezienia zapałek, jak Einstein wpadł na szczególną teorię względności, skąd wzięły się bąbelki w szampanie, co wspólnego ma płyn do czyszczenia toalet z produkcją bomb, a gołębia kupa z Wielkim Wybuchem.

Oto fascynująca i pełna humoru opowieść o mnóstwie niezamierzonych, nieoczekiwanych i bardzo często niehigienicznych zbiegów okoliczności . I o zaskakujących momentach eureki, które zmieniły świat… zwykle na lepsze.

„Nigdy nie wiadomo, kiedy jesteśmy bliscy tego, by zmienić świat. Nie zawsze chodzi o to, by być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Wręcz przeciwnie, rewolucja często zaczyna się, ponieważ ktoś znalazł się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie”
Tim James

“Kto powiedział, że nauka musi być drętwa? Na pewno nie Tim James.”
„New York Post”

“James pisze z zaraźliwym entuzjazmem i optymizmem.”
„Kirkus Reviews”

“Będąc nauczycielem przedmiotów ścisłych, Tim James dobrze wie, jak przyciągnąć uwagę słuchaczy.”
„The Wall Street Journal”

“Pełna humoru, a przy tym głęboka.”
profesor Charles Antoine

Przypadkiem, Tim james (Wydawnictwo Insignis) – już w sprzedaży!