Pszczoły. Poznaj ich fascynujący świat

Piękna historia wzajemnej troski ludzi i pszczół. Poruszająca opowieść o tym, co możemy utracić. Poznaj Świat według pszczół.


W ostatnich latach większa uwaga poświęcona klimatowi, zrównoważonemu rozwojowi, śmiertelności pszczół oraz diecie doprowadziła do ponownego zainteresowania zarówno pszczelarstwem, jak i miodem. Sarah Hambro, dziennikarka z Oslo, napisała fascynującą książkę. Jest ona odpowiedzią na to zainteresowanie, skarbnicą wiedzy i anegdot, a także literackim manifestem w obronie życia pszczół. 

Spośród ponad dwudziestu tysięcy gatunków pszczół Hambro wybrała pszczoły miodne i stworzyła piękną opowieść o ich krótkim, ale intensywnym życiu. To także opowieść o relacji człowieka z pszczołami i tym, jakie mają znaczenie dla nas i naszego rozwoju. 

Sarah Hambro– Norweska dziennikarka, absolwentka uniwersytetu w Oregonie oraz szkoły dziennikarskiej w Kolumbii. Od ponad dwudziestu lat pracuje w redakcji norweskiej gazety biznesowej „Dagens Næringsliv”, gdzie pisze między innymi o nauce i zdrowym odżywianiu.

Świat według pszczół, Sarah Hambro – już w sprzedaży!