Racibórz: śmiertelne strzały do policjanta

Mężczyzna postrzelił legitymującego go policjanta. Funkcjonariusz doznał bardzo poważnych obrażeń. Jak się okazało to były śmiertelne strzały. Reanimacja nie zakończyła się powodzeniem – policjant zmarł.

Według wstępnych informacji podanych przez rozgłośnię RMF policja miała otrzymać zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który zachowuje się “nieracjonalnie”.

Mężczyzna został przez patrol policji zauważony w okolicy jednej ze stacji benzynowych w Raciborzu. Wtedy miał on oddać strzał do przybyłego na miejsce policjanta.

Mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku legitymującego go policjanta z prewencji. Funkcjonariusz został poważnie ranny. Niestety były to śmiertelne strzały. Reanimacja nie przyniosła rezultatów. Sprawca postrzelenia policjanta został zatrzymany.

To oficjalne informacje na temat tragicznego zdarzenia, do którego doszło rankiem 4 maja na ul. Chełmońskiego w Raciborzu, które przekazuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Na miejscu oprócz policjantów, interweniowali również strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy bez powodzenia reanimowali rannego funkcjonariusza.

To pierwszy od kilkunastu lat przypadek zastrzelenia policjanta na służbie w całym śląskim garnizonie policji.

źródło: nowiny.pl

fot. pixabay.com