Rzeszów: makabryczna śmierć 18-latki

Rzeszów: Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 18-letniej Natalii J., której ciało znaleziono w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali współlokatora zmarłej. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa, a Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował go na 3 miesiące.

W sobotę, 22.05.2021 r., około godz. 12.30, dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony, że w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego ujawniono ciało młodej kobiety, które znalazł właściciel wynajmowanego przez nią mieszkania. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustali, że jest to 18-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Lekarz pogotowia stwierdził jej zgon.

Jak ustalili policjanci, właściciel mieszkania wcześniej spotkał się z wynajmującym je 19-latkiem, w sprawie zaległego czynszu. W celu uregulowania należności razem pojechali do jednej z rzeszowskich galerii, gdzie miała przebywać współwynajmująca mieszkanie 18-latka. Tam mężczyzna przekazał klucze właścicielowi i uciekł. Ten wrócił do mieszkania i w środku znalazł ciało dziewczyny.

Rzeszów: aresztowany na 3 miesiące

Policjanci ustalili rysopis podejrzewanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach 19-letniego mieszkańca województwa śląskiego zatrzymali uczestniczący w poszukiwania policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej.

W tym czasie w mieszkaniu, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci rozpoczęli przesłuchiwanie świadków.

Prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo. W niedzielę prokurator przesłuchał 19-latka w charakterze podejrzanego. Przestawił mu zarzut zabójstwa. W poniedziałek, 24.05.2021 r., na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Kilkanaście ciosów zadanych ostrym narzędziem

Śledczy mają już wstępne wyniki sekcji zwłok. Dziewczyna otrzymała kilkanaście ciosów, zadanych ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem kuchennym.

– Miała obrażenia klatki piersiowej, szyi i nóg. Według biegłego, bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie się – mówi prokurator Wojciech Przybyło w rozmowie z dziennikarzem dziennika „Fakt.

Wszystko wskazuje na to, że krwawy dramat rozegrał się już we czwartek i zabójca mieszkał ze zwłokami do soboty, kiedy straszna prawna wyszła na jaw.

źródło: policja.pl