Rzeszów: zbrodnia w niedzielne popołudnie

Rzeszów: Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo młodego mężczyzny. W niedzielę, pomiędzy podejrzaną, a 28-latkiem doszło do awantury. Jak się okazało kobieta ugodziła znajomego nożem w szyję. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Prokurator przedstawił 38-latce zarzut zabójstwa i skierował do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie.

W niedzielę 15 sierpnia, około godz. 14.30, policjanci zostali wezwania na ulicę Olbrachta, gdzie miało dojść do ugodzenia nożem mężczyzny. Na miejscu, w domu jednorodzinnym, w którym wynajmowane są pokoje, policjanci znaleźli leżącego mężczyznę. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Jak się okazało, 28-latka ugodzono w szyję, najprawdopodobniej nożem. Na miejscu niezwłocznie rozpoczęto czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technicy kryminalistyki, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. W czynnościach na miejscu uczestniczył biegły z zakresu medycyny sądowej.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia oraz zatrzymali trzy osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem. To mężczyźni w wieku 52 i 69 lat oraz 38-letnia znajoma zmarłego. Mężczyźni, w domu gdzie doszło do zdarzenia, wynajmowali pokoje. W momencie dramatu Wszyscy pijani.

Zebrane w sprawie materiały funkcjonariusze przekazano do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, gdzie wszczęto w sprawie śledztwo. Jak ustalono, 38-latka podczas kłótni zadała mężczyźnie cios nożem w szyję. W wyniku odniesionych obrażeń, 28-latek zmarł. Prokurator przedstawił kobiecie zarzut zabójstwa, natomiast mężczyźni przesłuchano w charakterze świadków.

Rzeszów: ważna decyzja

We wtorek, prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobieta opowiedziała o tym co się wydarzyło, nie wszystko pamięta. Była to sprzeczka natury rodzinnej” – wyjaśnił w rozmowie z rzeszow.wyborcza.pl, Tomasz Kozak, prokurator rejonowy w Rzeszowie.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratury. Aresztował na trzy miesiące 38-letnią Magdalenę K., która jest podejrzana o zabójstwo swojego konkubenta.

Decyzja sądu zapadła we wtorek wieczorem. Posiedzenie w tej sprawie rozpoczęło się o godz. 18:00. Po dwóch godzinach sędzia Arita Masłowska zdecydowała, że Magdalena K. trafi do aresztu na trzy miesiące – do 13 listopada. 

– Podstawą zastosowania aresztu jest zagrożenie surową karą i obawa matactwa – przekazała dzeinnikarzom sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Źródło: policja.pl

Zabójstwo współwłaściciela jednego z kantorów. ZOBACZ.