Sarbinowo: podrobiona biżuteria w butiku

Sarbinowo czeka na turystów. W końcu coraz bliżej wakacji. Jak Polska długa i szeroka ruszymy na długo wyczekiwany odpoczynek. W czasie spacerów często wstępujemy do sklepów. Na przykład jubilerskich. Zwabieni ceną  robimy zakupy. Może nas spotkać przykra niespodzianka. Choćby taka, do jakiej doszło w tej nadmorskich miejscowości.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 360 tysięcy złotych. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG  skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w miejscowościach nadmorskich. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci w trakcie działań skontrolowali butik, w którym oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 275 sztuk biżuterii oznaczonej nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 360 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a 48- letnia właścicielka punktu wkrótce usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. Sarbinowo to nie jedyne miasto, gdzie przeprowadzono taką kontrolę.

Źródło: policja.pl