Seksbiznes: sprytne kobiety zarobiły kilka mln zł

Policjanci CBŚP zatrzymali 6 osób, w tym Jolantę K. oraz Izabelę Ł. Podejrzewa się ich o korzyści z cudzego nierządu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej werbowali Polki, które następnie były wysyłane do Danii na tzw. tournee. To nie było nic innego tylko seksbiznes.

Śledztwo nadzoruje Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Policjanci szacują, że podejrzane o kierowanie grupą na nielegalnym procederze mogły zarobić ok. 6 mln zł.Policjanci z Zarządu w Lublinie CBŚP prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i Danii. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu werbowali i nakłaniali do uprawiania prostytucji kobiety, czerpiąc przy tym korzyści.

Kobiety będące najczęściej w trudnej sytuacji materialnej wysyłano do Danii. Świadczyły tam usługi seksualne w wynajętych apartamentach lub domach należących do członków grupy. Taki wyjazd trwał około 4 – 6 tygodni, a kobiety mogły zarobić ok. 60 tys. zł, z czego część trafiała do członków gangu. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że podejrzane o kierowanie grupą na przestrzeni kilku lat mogły uzyskać z tego procederu około 6 mln zł.

Seksbiznes: niewykluczone kolejne zatrzymania

Policjanci CBŚP z Lublina przeprowadzili akcję na terenie województwa zachodniopomorskiego, podczas której zatrzymali 6 osób, w tym 3 kobiety. Wówczas to, przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych. Zabezpieczono m.in. nośniki danych, komputery czy telefony komórkowe, które są teraz poddawane analizie. Przejęto również 5 tys. euro w gotówce. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości należące do podejrzanych warte ponad 2 mln zł.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. To był dobrze prosperyujący seksbiznes. Dodatkowo dwie kobiety, tj. Jolanta K. oraz Izabela Ł. usłyszały zarzuty kierowania tą grupą.

Śledztwo jest w toku. Policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: policja.pl

Jeśli interesuje cię seksbiznes i kulisy działalności jednej z warszawskich agencji – sięgnij po Detektywa Wydanie Specjalne nr 1/2021 (tekst Tomasza Przemyskiego pt. „Sekskorporacje nie znają słowa kryzys”). Do kupienia TUTAJ.