Sprawa prezydenta – sensacyjno-polityczny thriller

Sprawa prezydenta to wyśmienity sensacyjno-polityczny thriller o wartkiej akcji pełnej zwrotów i krwistych postaci.

Prawniczka Dana Marin nie wierzyła, że nadejdzie taki dzień. Były prezydent Stanów Zjednoczonych w czasie wizyty w Atenach zostaje aresztowany przez grecką policję działającą na zlecenie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. To momentalnie wywołuje dyplomatyczne tornado.

W USA toczy się kampania wyborcza i aktualnie urzędujący prezydent nie może sobie pozwolić na jakikolwiek skandal. Biały Dom formułuje groźby pod adresem Międzynarodowego Trybunału Karnego i wszystkich państw Unii Europejskiej. A Dana Marin rozpoczyna walkę ze znacznie silniejszym przeciwnikiem. Podobnie jak jej kluczowy świadek, którego zeznania mogą ostatecznie pogrążyć niegdyś najpotężniejszego człowieka na świecie. Amerykańskie tajne służby depczą już sygnaliście po piętach. A oddział specjalny przygotowuje się do siłowego uwolnienia byłego prezydenta, by za wszelką cenę uniemożliwić przekazanie go do Hagi…

Marc Elsberg urodził się w Wiedniu w 1967 roku. Jest austriackim dziennikarzem oraz pisarzem. Jego prawdziwe nazwisko to Marc Rafaelsberger. Dorastał w Baden. Studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim wzornictwo przemysłowe. Pracował m.in. w branży reklamowej oraz jako konsultant strategiczny. W tym czasie zaczął również pisać felietony do gazety Der Standard. Pierwsza książka napisana przez Elsberga to Saubermannz z 2000 roku. Popularność przyniosły mu przede wszystkim kolejne powieści.

Sprawa prezydenta, Marc Elsberg – już w sprzedaży!