Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia

Stan krytyczny to poruszające i chwytające za serce historie o tym, jak wiele niesamowitych zagadek skrywa nasze ciało, i o prawdziwej sile ludzkiego ducha.

Doktor Matt Morgan jest intensywistą, czyli lekarzem intensywnej terapii. Wysoce wykwalifikowanym specjalistą, w którego rękach możesz się znaleźć, jeśli sprawy przybiorą bardzo zły obrót. Może się zdarzyć, że będziesz uczestnikiem wypadku lub zapadniesz na groźną chorobę. Stan krytyczny oznacza, że zawiódł co najmniej jeden z twoich najistotniejszych organów i zagrożone jest twoje życie. W takich chwilach musisz zaufać umiejętnościom zespołu medycznego, pod którego opieką się znalazłeś. Jego członkowie w olbrzymim stresie podejmują niezwykle trudne decyzje i w trybie pilnym rozwikłują tajemnice ludzkiego ciała, diagnozując często niewytłumaczalne i zaskakujące przypadki. Stawką jest zawsze życie człowieka.

W swojej książce doktor Morgan jest przewodnikiem po oddziale intensywnej terapii. Jednym z najbardziej dynamicznych i działających pod największą presją miejsc w szpitalu. Opisuje najciekawsze przypadki, z jakimi się zetknął w swojej karierze. Opowiada o pacjentach, których sprowadził znad krawędzi śmierci z powrotem do życia.

Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia, dr Matt Morgan (Wydawnictwo Insignis) – już w sprzedaży!