Stomatolog z Lublina gwałcił swoje pacjentki? Apel policji

Stomatolog z Lublina zmusił swoją pacjentkę do seksu oralnego. Teraz policja poszukuje innych ofiar podejrzanego o gwałt stomatologa. Funkcjonariuszom udało się już odszukać dwie kobiety napastowane przez mężczyznę.

Do napaści dochodziło w gabinecie Grzegorza T.. Pierwszą kobietą, która zgłosiła gwałt była 24-latka. Stomatolog miał ją napastować w sierpniu 2021 roku.

Zgłosiły się dwie kolejne kobiety zgwałcone przez dentystę.

Stomatolog z Lublina dziwnie się zachowywał

Lubelscy funkcjonariusze poszukują kobiet, które padły ofiarą 54-letniego dentysty. Jak informuje “Dziennik Wschodni”, na policję zgłosiły się już dwie kobiety.  – Z ich relacji wynika, że do napastowania doszło w praktycznie identycznych okolicznościach co w sierpniu, kiedy stomatolog zaatakował 24-letnią pacjentkę – przekazał kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak udało się ustalić lubelskim policjantom, kobieta została zgwałcona podczas wizyty, kiedy siedziała na fotelu dentystycznym.

– W trakcie zabiegu dentystycznego 54-latek zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie opuścił fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną – relacjonował w sierpniu kom. Kamil Gołębiowski. Mężczyzna miał zmusić kobietę do seksu oralnego. Pacjentce dopiero po chwili udało się uwolnić i wybiec z gabinetu. Niezwłocznie zawiadomiła o zdarzeniu policję, a dentystę zatrzymano.

Nie przyznaję się

– Zarzuty dotyczą wykorzystania sytuacji leczenia stomatologicznego i użycia przemocy wobec jednej z pacjentek, przytrzymywania jej głowy, przyciskania ciałem, podstępem i przemocą doprowadzenia do obcowania płciowego – powiedziała prok. Katarzyna Matusiak z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Stomatolog nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

– Złożył wyjaśnienia, ale ich treści, z uwagi na charakter sprawy, nie ujawniamy – zaznaczyła Matusiak. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe.

Obecnie lubelski stomatolog przebywa w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Jak informują policjanci, ofiarami dentysty mogły być kobiety mieszkające w różnych częściach województwa lubelskiego. Mężczyzna przyjmował pacjentów w Lublinie oraz w powiecie chełmskim. Funkcjonariusze nadal szukająkobiet, wykorzystanych przez Grzegorza T.

Osoby pokrzywdzone lub posiadające informacje na ten temat proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ulicy Północnej 3 (pokój 191). Z policją można się skontaktować także telefoniczne, dzwoniąc pod numer: 47 811 57 27. Należy powołać się na numer sprawy RSD-181/21.

Źródło: tvpinfo.pl, gazeta.pl

Fot. pixabay.com