Strzelanina w stolicy Czech. O tym się mówi!

Strzelanina w stoicy Czech nie schodzi z nagłówków serwisów informacyjnych. Policja poinformowała, że do zdarzenia doszło na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Karola, mieszczącym się przy placu Jana Palacha. Cały plac i okolicę zamknięto. Policja zaapelowała do obywateli, aby trzymali się z daleka od miejsca zdarzenia i pozostali w domach.

Plac Palacha znajduje się nad Wełtawą, około pół kilometra od obleganego przez turystów mostu Karola. Na nagraniach wideo umieszczanych w serwisach społecznościowych widać ludzi zbiegających z mostu Karola.

Tuż przed godz. 16 policja napisała w serwisie X, że “strzelca wyeliminowano” oraz, że w wyniku strzelaniny “kilka osób jest zabitych, kilkadziesiąt rannych”. Dodano, że “trwa ewakuacja całego budynku”.

Godzinę później pojawiły się nowe szczegóły. O godz. 16.50 prascy ratownicy podali, że 11 osób nie żyje, a ponad 20 jest rannych. O tej samej godzinie policja poinformowała, że “budynek jest nadal ewakuowany, ponieważ niektórzy studenci zabarykadowali się w salach przed zamachowcem”.

Rzeczniczka praskiego pogotowia ratunkowego, cytuje ją telewizja Nova, mówi, że część osób jest lekko ranna, a część – poważnie. Ta sama telewizja podaje, że zamachowiec zginął spadając z dachu.

Policja podejrzewa, że napastnik może być odpowiedzialny za jeszcze jedną zbrodnię, do której doszło dziś w środkowych Czechach. Chodzi o zabójstwo mężczyzny.  – “Wspólnie z kolegami z Pragi oceniamy, czy czyn ten miał związek z strzelaniną w Pradze” – powiedziała w czwartek rzeczniczka policji środkowoczeskiej Michaela Richterová.

Burmistrz Pragi Bohuslaw Svoboda napisał, że jest “zszokowany tym, co wydarzyło się na Wydziale Filozoficznym”. Jednocześnie poprosił mieszkańców, by byli ostrożni. Prezydent Czech Petr Pavel złożył “szczere kondolencje rodzinom i bliskim ofiar” oraz podziękował “obywatelom za respektowanie poleceń sił bezpieczeństwa”.

 Ostatnie informacje mówią o 15 ofiarach masakry w stolicy Czech.

Olga Hepnarova: największa czechosłowacka masowa zabójczyni. Czytaj TUTAJ

Źródło: gazeta.pl, wp.pl,

Fot. pixabay.com