Strzelce Krajeńskie: zabił kastetem

Strzelce Krajeńskie: policjanci zatrzymali i przedstawili zarzut zabójstwa 45-latkowi. Mężczyzna podejrzany jest o brutalne pobicie z wykorzystaniem kastetów. W jego wyniku zmarł 48-latek, po tym jak otrzymał w głowę i inne części ciała od zamaskowanego napastnika kilka potężnych ciosów. Śledczy zakwalifikowali to zdarzenie jako zabójstwo.

Sprawca unikał odpowiedzialności przez kilka tygodni. W tym czasie policjanci i prokuratorzy ze Strzelec Krajeńskich i wykonali niezwykle żmudną i trudną pracę pozwalającą na zebranie silnego materiału dowodowego.

Było to możliwe dzięki między innymi współpracy z biegłym w dziedzinie antropologii, który pomógł zidentyfikować podejrzanego na podstawie monitoringu. Samo zatrzymanie zrealizowano przy współpracy z kontrterrorystami z Gorzowa.

Strzelce Krajeńskie: kulisy brutalnego pobicia

W marcu tego roku w Strzelcach Krajeńskich doszło do brutalnego pobicia, w wyniku którego zmarł 48-letni mężczyzna, który otrzymał wiele ciosów między innymi w głowę i inne części ciała. Według ustaleń śledczych sprawca używał do zadawania ciosów kastetów. Mimo błyskawicznej reakcji służb ratunkowych ofiara zmarła w szpitalu. Zdarzenie to śledczy zakwalifikowali jako zabójstwo.

Niestety sprawa od samego początku wyglądała na trudną i skomplikowaną. Napastnik działał w masce na twarzy. To dodatkowo utrudniało zatrzymanie, czy wytypowanie ewentualnego sprawcy. Mimo, że zaraz po zdarzeniu policjanci wykonali wiele czynności procesowych i poza procesowych takich jak: oględziny, przesłuchania, czy zabezpieczenie monitoringu. Mimo intensywnej pracy policjantów i prokuratorów przez klika tygodni sprawca brutalnego pobicia cieszył się wolnością.

Śledczy nigdy się nie poddają

Policjantów ze Strzelec Krajeńskich wspierali między innymi mundurowi z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Bardzo istotne dla rozwiązania sprawy była współpraca z biegłym z dziedziny antropologii. Jego opinia była kluczowa do wytypowania mężczyzny odpowiedzialnego za zabójstwo 48-latka.

Zwieńczeniem mozolnej, ale jak się okazało skutecznej pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich było spektakularne zatrzymanie  wytypowanego 45-latka, które było realizowane między innymi z wykorzystaniem drona.

 W jego zatrzymaniu uczestniczyli kontrterroryści z Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyznę obezwładniono w jego mieszkaniu. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. W trakcie czynności z jego udziałem częściowo przyznał się do zarzutu, jaki usłyszał. Ten jest bardzo poważny ponieważ dotyczy artykułu 148 Kodeksu Karnego, a więc zabójstwa.

Podejrzany w chwili ataku miał maskę na twarzy. Zadał swojej ofierze kilka ciosów w głowę i inne części ciała używając do tego kastetów. Decyzją sądu aresztowano go na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Źródło: policja.pl