Syn znalazł zwłoki 91-letniej, zabitej, matki

Czarna kartka z kalendarza. 26 stycznia. 26 stycznia 2019 roku w jednym z mieszkań w bloku w Gdyni-Oksywiu syn znalazł zwłoki 91-letniej matki. Rodzina ostatni kontakt miała z nią 23 stycznia. Okazało się, ze starsza Pani została zamordowana.

Kobieta mieszkała sama, jednak policjantom i prokuratorom udało się ustalić, że w dniu swojej śmierci 91-latka wyszła po zakupy (24 stycznia 2019 roku) i tam spotkała swojego mordercę. Sąsiad zaoferował jej pomoc przy wniesieniu pakunków i w ten sposób dostał się do mieszkania seniorki.

26 stycznia 2019 roku do mieszkania kobiety udał się jej syn zaniepokojony milczeniem matki. Po wejściu znalazł jej zwłoki, o czym powiadomił policję.

Oczywiście było podejrzenie, że starsza pani mogła umrzeć z przyczyn naturalnych. Natomiast wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok wskazywały, że 91-latkę zgwałcono i uduszono. Sprawca, którym okazał się sąsiad starszej kobiety – 31-letni Krzysztof K., został zatrzymany tego samego dnia. W trakcie czynności przeszukania pomieszczeń zajmowanych i użytkowanych przez mężczyznę ujawniono około 17 gramów amfetaminy.

Znalazł zwłoki matki – zabił sąsiad

Ustalono, że Krzysztof K. działał ze szczególnym okrucieństwem z pobudek seksualnych. Założył kobiecie na głowę foliową torbę, a następnie przywiązał kablem elektrycznym, co doprowadziło do jej zgonu.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Ze względu na wyłączenie jawności postępowania sądowego, do wiadomości publicznej nie podano uzasadnienia wyroku.

– Sąd Okręgowy w Gdańsku wyrokiem z dnia 31 marca 2021 roku uznał oskarżonego Krzysztofa K. za winnego zabójstwa i zgwałcenia pokrzywdzonej oraz posiadania substancji psychotropowej. Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności z ograniczeniem skorzystania z warunkowego zwolnienia nie wcześniej niż po upływie 30 lat wykonywania orzeczonej kary. Z uwagi na wyłączenie jawności ustne motywy wyroku pozostają niejawne. Wyrok jest nieprawomocny. Stronom służy prawo do wniesienia apelacji do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku – mówił sędzia w marcu 2021.

Obrońca Krzysztofa K. odwołał się od wyroku. We wrześniu 2022 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok w mocy.

Zabójstwo w Aninie. Zamieszany wnuczek. Czytaj TUTAJ.