Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie…

Tajemnicza Polska. Zdemaskowane mity i fascynująca prawda. Sensacyjne historie o niezwykłych miejscach w Polsce.

Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce. A w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.

Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?

Ta książka to trzynaście sensacyjnych historii o niezwykłych miejscach w Polsce. Mity, spekulacje, skarby. Autor przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, by każdą nawet najbardziej niewiarygodną historię móc poprzeć wiedzą fachwców, pasjonatów i świadków. Dzięki temu powstały reportaże, które wciągną i zaintrygują nawet największych lokalnych sceptyków.

Jakub Kuza – autor bestsellerowej serii książek Krótka historia jednego zdjęcia oraz społeczności FB o tej samej nazwie. Przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, by każdą nawet najbardziej niewiarygodną historię móc poprzeć wiedzą fachwców, pasjonatów i świadków.

Tajemnicza Polska, Jakub Kuza (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) – już w sprzedaży!