Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu

Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu. Niesamowita powieść dla prawdziwych fanów fantasy!

„Ta książka ma wszystko: zdradę i miłość, liryzm i brutalną akcję, kryzys egzystencjalny i przestrzeń opery kosmicznej, nie wspominając o superagentkach podróżujących w czasie. Debiutancka współpraca Gladstone i El-Mohtara to pokaz fajerwerków dwóch bardzo utalentowanych gawędziarzy”

Madeline Miller, autorka „Pieśni o Achillesie”

Fenomen z najważniejszymi nagrodami branżowymi: BSFA AWARD, NEBULA AWARD, HUGO AWA

W popiołach umierającego świata Red znajduje kopertę z adnotacją: „Spalić przed czytaniem”. Tak rozpoczyna się niezwykła wymiana listów pomiędzy przeciwniczkami w wojnie sięgającej najdalszych zakątków czasu i przestrzeni. Red reprezentuje technokratyczną, postludzką Agencję. Blue pochodzi z Ogrodu, bezkresnej świadomości wpisanej w każdą cząstkę materii organicznej. Przeszłość obu jest krwawa, a nitki ich przyszłości wzajemnie się wykluczają. Red i Blue nie łączy nic – tylko to, że nie mają sobie równych i że działają same. Ale prowokacje na polu bitwy zmieniają się w niebezpieczną grę, którą teraz obie będą próbowały wygrać. Tylko co jest tak naprawdę wygraną w tej wojnie? Przed wami wspaniały popis sztuki współautorstwa obejmujący całość czasu i przestrzeni.

„Poezja przebrana za fikcję gatunkową. (…) to proza, która chce być czymś więcej niż tylko lekturą. Chce być słyszana i smakowana”
Kelly Sue DeConnick, autorka Kapitan Marvel

„Intymna i liryczna podróż w czasie, mitach i historii, z wciągającą rozmową między postaciami i autorami. Musisz to przeczytać”
John Scalzi, autor bestsellerów New York Timesa

„El-Mohtar i Gladstone napisali ostateczny romans między wrogami a kochankami”
Booklist, Starred Review

Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu, Amal El-Mohtar, Max Gladstone (Grupa Wydawnicza Foksal) – już w sprzedaży!

Dodaj komentarz