Toruń. Zmarła 3-latka skatowana przez rodziców

Toruń: w szpitalu zmarła 3-letnia Zuzia. Dziewczynka od niespełna dwóch tygodni walczyła w szpitalu do którego trafiła z ciężkimi obrażeniami ciała – wynika z ustaleń Super Expressu. Według śledczych, rodzice dziecka mieli się na nim znęcać co najmniej od kwietnia.

Dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala 28 maja.  Pogotowie wezwał jej ojciec. Lekarze, widząc obrażenia dziecka, natychmiast zaalarmowali policję. Rodziców dziewczynki zatrzymano.

Kilka dni później prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad dziewczynką. Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu, stwierdził, że rodzice dziecka – 23-letnia Sylwia M. oraz 32-letni Przemysław O. – podejrzani są o to, że “w okresie co najmniej od kwietnia 2021 roku do dnia 28 maja 2021 roku w Toruniu, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad małoletnią córką w wieku 2 lat i 11 miesięcy”.

Toruń. Wstrząsające szczegóły

– Zadali jej uderzenia przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję oraz w twarz, a także nie zapewnili jej niezbędnej pomocy, koniecznej do zaopatrzenia złamania kości ramiennej prawej. Do kulminacji doszło 28 maja. Wówczas rodzice mieli spowodować u dziecka urazy głowy. Zadając ciosy, doprowadzili do licznych zmian w obrębie mózgowia i masywnego obrzęku mózgu – relacjonował rzecznik prokuratury.

Rodzice dziecka nie przyznają się do winy. Przedstawiono im zarzut usiłowania zabójstwa jednak niewykluczone, że teraz zarzut zostanie zmieniony na zabójstwo. Śledczy sprawdzają, czy w chwili skatowania dziecka, jego oprawcy nie byli pod wpływem alkoholu, narkotyków czy dopalaczy.

Trzylatka nie była jedynym dzieckiem pary. Oprócz niej mają jeszcze dwójkę dzieci i spodziewają się kolejnego – Sylwia M. jest w ciąży. Przemysław O. jest znany wymiarowi sprawiedliwości. Skazano go za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności.

źródło: se.pl