Układ – trzymający w napięciu polityczny thriller

„Układ” to trzymający w napięciu i dający do myślenia polityczny thriller, a także kontynuacja znanej powieści Igora Brejdyganta, „Rysy”.
Na podstawie obydwu książek powstały głośne seriale w gwiazdorskiej obsadzie (w rolach głównych m.in. Julia Kijowska i Dawid Ogrodnik).

W powieści „Układ” Igor Brejdygant pokazuje, że to, co wiemy na temat reguł funkcjonowania władzy, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Na pierwszy plan wysuwa się zatrważająca refleksja – jeśli jest się wystarczająco wpływowym, można podporządkować sobie każdego.

„Układ” to niezwykle aktualna i niepokojąco prawdziwa powieść, obnażająca prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy. Fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości.

Są historie, które nigdy nie wyjdą na światło dzienne. Przestępcy, którzy nie znajdą się na pierwszych stronach gazet. Ludzie, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć…

Igor Brejdygant – – rocznik ‘71, pisarz, scenarzysta, reżyser. Autor scenariuszy do filmów fabularnych Palimpsest (reż. Konrad Niewolski), Prosta historia o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz do seriali Paradoks, Zbrodnia, Belle Epoque, Ultraviolet, Otwórz oczy, Erynie, Rysa i Układ. Studiował na wydziale produkcji w łódzkiej PWSFTiTV. Jako reżyser pracuje przy formach dokumentalnych – seria Asy B klasy dla Canal+, Szaleńcy Pana Boga dla Religia TV oraz cykl Handlarze dla TTV, a także teledyskach, reklamach i kampaniach społecznych. Na antenie Crime+Investigation Polsat, w programie Opowiem ci o zbrodni, analizował głośne sprawy kryminalne. Autor pięciu powieści kryminalnych: Paradoks, Szadź, Rysa (W.A.B. 2018), Układ (W.A.B. 2019) i Wiatr (W.A.B. 2021).

Układ (nowe wydanie z serialową okładką), Igor Brejdygant – już w sprzedaży!

Inna książka tego Autora TUTAJ.