Warszawa: Patoinfluencer zabił pieszego?

Warszawa: W nocy z soboty na niedzielę w centrum stolicy kierowca porsche zabił przechodzącego przez jezdnię pieszego. Jak podaje warszawskie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, sprawcą był znany w mediach społecznościowych “motoryzacyjny patoinfluencer”.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Marszałkowskiej w pobliżu Pałacu Kultury. Kierowca sportowego porsche uderzył w poruszającego się o kulach 50-letniego mężczyznę. Pieszy zmarł.

W poniedziałek Miasto Jest Nasze podało informację, że sprawcą wypadku był “motoryzacyjny patoinfluencer”, który w przeszłości wielokrotnie pokazywał w mediach społecznościowych nagrania z ekstremalnie szybkiej jazdy po polskich drogach, z prędkością nawet 300 km/godz.

“W sobotę zebrał tego owoce: zabił pieszego poruszającego się o kulach. Wjechał w niego z taką siłą, że jego szczątki były rozrzucone na kilkanaście metrów. Ile musiał jechać? Policja nie podała tej informacji, za to zaczęła od razu przerzucać winę na ofiarę, pisząc kłamstwa o »przechodzeniu w niedozwolonym miejscu«” – napisało Miasto Jest Nasze na Facebooku.

Stowarzyszenie informuje, że sprawca wypadku już po zdarzeniu zablokował dostęp do swoich profilów w mediach społecznościowych.

Stołeczna policja w odpowiedzi na pytania “Gazety Wyborczej” nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tożsamości kierowcy.

Źródło: onet.pl

Fot. Pixabay.com