Xi Jinping – najpotężniejszy człowiek świata

Współczesna Chińska Republika Ludowa zawdzięcza swój sukces gospodarczy i polityczny systemowi głęboko sprzecznemu. A stojący na jej czele Xi Jinping dzierży w rękach niepodzielną władzę. Ale nie wygląda na dyktatora, a Chiny nie wyglądają na dyktaturę.

W książce Xi Jinping – najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium Stefan Aust i Adrian Geiges przedstawiają błyskotliwą analizę władzy i kultu jednostki. Biorą pod lupę znakomicie wyreżyserowany obraz polityka. Człowieka, który chce nadać swoim autokratycznym rządom oblicze kosmopolityczne i uchodzi mu to na sucho.

Aust i Geiges nie tylko śledzą karierę Xi Jinpinga, lecz także analizują chińską politykę ostatnich dziesięcioleci. Stawiają niewygodne pytania o stosunek społeczności międzynarodowej do tego, co dzieje się w Chińskiej Republice Ludowej. Pokazują wyzwania, przed którymi stoi jej przewodniczący. Wojna handlowa ze Stanami Zjednoczonymi, niepokoje polityczne w Hongkongu, oskarżenia o ludobójstwo w Sinciangu, hamujący wzrost gospodarczy. Ta bio­grafia rzuca światło na nieoczywiste powiązania i wychodzi daleko poza nasze stereotypowe myślenie o Chinach.

Stefan Aust jest niemieckim dziennikarzem. W latach 1994–2008 był redaktorem naczelnym magazynu „Der Spiegel”.

Adrian Geiges jest uznanym na całym świecie pisarzem i filmowcem. Przez wiele lat pracował jako korespondent zagraniczny w Pekinie, Hongkongu, Moskwie, Rio de Janeiro i Nowym Jorku, publikował w „Stern”, „Focus” i „Die Zeit”. Produkował filmy dokumentalne dla Spiegel TV i ARD First German Television. Biegle posługuje się językiem chińskim, angielskim, rosyjskim i portugalskim. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków.

Xi Jinping, Stefan Aust, Adrian Geiges (Wydawnictwo W.A.B) – już w sprzedaży!