Zabiła córkę, bo uważała, że opętał ją diabeł

Uważała, że jej córkę opętał diabeł. Postanowiła więc wcielić się w rolę egzorcysty. 51-letnia Juanita Gomes ukrzyżowała swoje dziecko, by oczyścić je ze złych mocy.

Do tragicznego mordu doszło w sierpniu 2016 roku w Oklahomie. Wówczas matka, chcąc wypędzić diabła ze swojej córki, wepchnęła jej krzyż oraz różaniec do gardła i cierpliwie patrzyła jak z jej ust sączy się krew. Ofiara wykrwawiła się, a Juanita, po zakończeniu „egzorcyzmów”, ułożyła jej ciało na znak krzyża. Na klatce piersiowej córki umieściła krucyfiks. Ciało odnalazł chłopak 33-latki. Gomes przyznała wówczas, że ukrzyżowała córkę, by wypędzić z jej ciała diabła. Kobieta nigdy nie przyznała się do zbrodni. Twierdziła, że broniła 33-latki przed szatanem. Mimo wszystko, morderczyni została uznana za poczytalną. Sąd skazał ją na wyrok dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Nie tylko kobieta, która zabiła córkę, bo uważała, że opętał ją diabeł

Piąte: Nie zabijaj. Przykazanie to nie dotyczy jedynie zakazu zabijania i stosowania przemocy w stosunku do drugiego człowieka, ale ma o wiele głębszy sens. Mówi o obronie bliźniego, trosce o życie ludzkie. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy do brutalnego mordu dochodzi właśnie… „w imię boga”. Tego, w którego się wierzy.

Bertrand Russell, brytyjski filozof i logik, w swojej pracy pt. „Kto to jest agnostyk” stwierdził, że chrześcijanie wiedzą, że Bóg jest. Ateiści są zdania, że go nie ma. Z kolei agnostycy przyjmują, że brak jest dostatecznych podstaw, które pozwoliłyby potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu Boga. Są też i tacy, którzy czczą szatana. Wierzą w Księcia Ciemności i Zła. To właśnie on ma uosabiać ciemną stronę ludzkiego postępowania. Ta do głosu dochodzi nadzwyczaj często. Za często.

Jedni chcieli nawrócić niewierzących. Drudzy oddać hołd bóstwu. Jeszcze inni wierzyli, że postępują zgodnie z wolą boską. Chcąc zyskać przychylność zła albo też się od niego uwolnić – składali ofiary z ludzi. Niektórzy powiedzą, że to oni sami padli ofiarą – ludzkiej psychiki. Zaburzonej psychiki. 

Interesują Cię zbrodnie popełniane „w imię boga”? Sięgnij po Detektywa Wydanie Specjalne 1/2022 (tekst Anny Rychlewicz pt. „Zbrodnie >w imię boga<„). Cały numer do kupienia TUTAJ.