Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Coraz bliżej procesu

Brutalne zabójstwo Kristiny z Mrowin (woj. dolnośląskie) wstrząsnęło całą Polską. Kilka dni temu Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu Jakubowi A., który przyznał się do popełnienia zbrodni.

10-letnia Kristina z Mrowin została zamordowana 13 czerwca 2019 r. Dziewczynka nie wróciła do domu z zajęć szkolnych. Rodzina zgłosiła zaginięcie na policję. Wieczorem tego samego dnia ciało dziewczynki znaleziono w lesie w miejscowości Pożarzyska, niedaleko jej rodzinnego domu w Mrowinach. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziecka były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Trzy dni po tym jak odnaleziono ciało 10-latki policja zatrzymała podejrzanego w sprawie 24-letniego Jakuba A. Mężczyzna był znajomym matki ofiary. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zbrodni. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, zarzut zbezczeszczenia zwłok i podżegania do zabójstwa.

Akt oskarżenia trafił do sądu

Po trwającym niemal 2 lata śledztwie, 21 maja br. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi A. W trakcie postępowania dotyczącego śmierci Kristiny opinie wydali biegli psycholodzy, psychiatrzy, seksuolodzy i informatycy. W badaniach 24-latka brał udział m.in. znany seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Biegli stwierdzili, że Jakub A. w momencie popełnienia zbrodni był poczytalny i nie miał zaburzeń seksualnych. Od czasu zatrzymania 24-letni oskarżony przebywa w areszcie śledczym. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Biegli stwierdzili także, że 24-latek ma zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny: co mówią biegli

Według opinii sądowo-psychiatrycznej, Jakub A. w chwili popełnienia zarzucanych mu zbrodni był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za czyny objęte aktem oskarżenia. Biegli psychologowie stwierdzili u Jakuba A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi.

W ocenie biegłych, stwierdzone zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości – informuje Michał Nadolski rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

źródło: polsatnews.pl

fot. pixabay.com