Zabójstwo w Bieczu. Zabiła wnuczka?

Na miejsce skierowano służby ratunkowe, które w jednym z domów w tej miejscowości ujawniły ciało martwej 94-letniej kobiety. Zwłoki seniorki zabezpieczono do badań sekcyjnych. Według wstępnych doniesień kobieta miała liczne rany kłute.

– Zatrzymaliśmy 24-letnią kobietę, która była również w tym domu, to wnuczka nieżyjącej 94-latki. Będziemy wyjaśniać, czy ma ona związek ze śmiercią kobiety i jak doszło do tej śmierci – poinformowała mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Co tak naprawdę się wydarzyło? Dokładną odpowiedź poznamy dopiero po zakończeniu śledztwa. 94-latkę najprawdopodobniej zabito w mieszkaniu. Kiedy policja przyjechała na miejsce, w środku była wnuczka kobiety. To właśnie ona zatelefonowała po policję.

Na miejscu zbrodni był reporter gorlice.naszemiasto. Jak wynika z jego ustaleń, starsza kobieta była od pewnego czasu była przykuta do łóżka. W niepełnosprawności wspierały ją dzieci. Jednak znaczna odległość zamieszkania wykluczała stałą opiekę nad chorą matką. Na co dzień zajmowały się nią więc opiekunki. W pomoc babci angażowała się wnuczka. Czy to ona zamordowała babcię?

Jak podaje prokurator Sławomir Korbelak, czynności śledczych i prokuratora trwały blisko 12 godzin.
– Zakończyły się czynności na miejscu zdarzenia. Trwa analiza materiału dowodowego. Prawdopodobną przyczyną śmierci 94-latki były liczne rany kłute. O jej szczegółach rozstrzygnie sekcja zwłok, do której zabezpieczono ciało – mówi prokurator Korbelak.

Biecz – jedno z najstarszych miast na Podkarpaciu. Leży w południowo-wschodniej Polsce, w województwie małopolskim, w powiacie gorlickim. Leży nad rzeką Ropą, na jednym ze wzgórz Pogórza Karpackiego. Ze względu na bogatą historię często jest nazywane „perłą Podkarpacia” lub „małym Krakowem”. Bywa także określany jako „polskie Carcassonne”, dzięki zachowanym fragmentom średniowiecznych murów miejskich i zabudowy. Do połowy XVI wieku miasto było jednym z największych w Polsce.

Źródło: eska.pl, gorlice.naszemiasto.pl,