Zabójstwo w Gdańsku: może widziałeś tego mężczyznę?

Zabójstwo w Gdańsku czeka na rozwikłanie. Oto szczegóły: W sobotę, 20 listopada 2021 roku około godziny 8. na gdańskiej Żabiance znaleziono zwłoki w wiacie śmietnikowej. 60-letnia ofiara miała poderżnięte gardło. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zdołali zatrzymać 47-latka podejrzanego o zabójstwo. Trzy dni później, we wtorek 23 listopada. śledczy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze jedna osoba. Jeśli go znasz albo widziałeś, koniecznie zadzwoń na 112!

W minioną sobotę (20.11.2021) tuż po godzinie 8.00 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w wiacie śmietnikowej jednego z bloków na Żabiance znajduje się ciało mężczyzny. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczył teren.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. W trakcie czynności przeprowadzono oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.

Dzielnicowi oraz kryminalni z rozmawiali z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz jego sprawców. Podczas pracy kryminalni zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji i bardzo szybko ustalili, że zarówna ofiara, jak i sprawca, to osoby ze środowiska bezdomnych i się znali. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy i zaczęli go szukać.

Zabójstwo w Gdańsku: pierwsze zatrzymanie

Kryminalni o godz. 12.30 zatrzymali poszukiwanego na Przymorzu, to 46-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Kryminalni o godz. 12.30 zatrzymali poszukiwanego na Przymorzu, to 46-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.racy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Źródło: policja.pl