Zagrabione życie – zatrważające historie

Zagrabione życie. Czy to mgliste ulice wiktoriańskiego Londynu, czy upiorna perfekcja przedmieść z lat 50., w codzienność wdziera się zło z innego świata.

Susan Hill, niekwestionowana dama angielskiej powieści grozy, doskonale wie, jak wywołać dreszcz lęku. Od przerażającego sekretu naukowca w „Torbie podróżnej” do nieuchronnych konsekwencji wybryku rozpieszczonej Leonory w Lalce i śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie stwarza pewien obraz Wenecji w „Mężczyźnie z obrazu”, opowieści Susan Hill wywołują autentyczny niepokój. Wyobraźnia i zręczność literacka autorki sprawiają, że jej opowiadania na długo zapadają w pamięć.

„Torba podróżna i inne opowieści niesamowite” to Susan Hill w najlepszym wydaniu, opowiadająca zatrważające i zaskakujące historie o udaremnionych ambicjach, przerażającej zemście i nadprzyrodzonych siłach, które pozostawią czytelników bez snu do późna w nocy.

Susan Hill – Jedna z najbardziej cenionych pisarek brytyjskich. Nagrodzona prestiżowymi nagrodami literackimi Whitbread Award, Somerset Maugham Award i John Llewelyn Rhys Prize. A nominowana do nagrody Bookera jej powieść „Kobieta w czerni” została zekranizowana i stała się przebojem. „W labiryncie ulubionych miejsc”, pierwsza z serii literackich powieści psychologicznych z wątkiem kryminalnym – niepokojących, zagadkowych – w 2005 roku przez 6 tygodni zajmowała najwyższe miejsca na brytyjskich listach bestsellerów.

Zagrabione życie. I inne opowieści niesamowite, Susan Hill (Wydawnictwo Zysk i S-ka) – już w sprzedaży!