Zbrodnia w centrum Szczecina

Makabryczna zbrodnia w centrum Szczecina. Dwóch młodych sprawców oblało bezdomnego mężczyznę łatwopalną substancją i podpaliło. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, niestety nie udało się go uratować. Podejrzanych aresztowano. Odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Ulica Matejki w Szczecinie. Ścisłe centrum miasta. Tutaj o 4 nad ranem doszło do okrutnej zbrodni. Mieszkańców obudził krzyk wołającego o pomoc mężczyzny. – My z pomocą do tego pana wybiegliśmy, z krzesłem, wodą ze wszystkim co tam było tylko możliwe, żeby jemu pomóc. Po prostu straszne to wyglądało, okropnie. Wszystko na nim się spaliło, zostały tylko podeszwy od butów – opisuje mieszkanka bloku przy ul. Matejki.

– Zbiegł na dół, zaczął zrywać swoją odzież, widać ile śladów jest na ścianie wewnętrznej – dodaje inna mieszkanka bloku przy ul. Matejki. Po udzieleniu pierwszej pomocy, przerażeni mieszkańcy wezwali pogotowi.

– Kiedy ratownicy przybyli na miejsce zastali mężczyznę w wieku około 60 lat, który miał poparzenia II i III stopnia głowy, szyi, klatki piersiowej, brzucha, a także kończyn górnych i dolnych – wymienia Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Poparzony mężczyzna w bardzo ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Nie udało się go uratować.

Zbrodnia w centrum Szczecina szybko znalazła swój finał.

Śledczy namierzyli sprawców zbrodni. To dwaj bracia, którzy mieszkali w tym budynku. Jak relacjonują sąsiedzi, mężczyźni od początku byli bardzo uciążliwi i wzbudzali strach. – Ja ich się bałam. Co chwilę tu się coś działo z ich udziałem, krzesła leciały i w ogóle – opisuje mieszkanka bloku przy ulicy Matejki.

– W tej sprawie zostali zatrzymani dwaj sprawcy, którym przedstawiono zarzuty – poinformowała Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zarzuty najpierw dotyczyły usiłowania zabójstwa. Jednak po śmierci mężczyzny kwalifikacja czynu zostanie zmieniona.

– Prokurator planuje zmianę zarzutów wobec obu podejrzanych osób na artykuł, który mówi o zabójstwie popełnionym ze szczególnym okrucieństwem – wyjaśnia Alicja Macugowska-Kyszka.


Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie podejrzanych. Mężczyznom grozi dożywocie.

Źródło: szczecin.tv.pl

fot. Pixabay.com