Żyrardów: zabójstwo w środku nocy

Policjanci z Żyrardowa, Radomia oraz Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn (21 i 28 lat). Mogą oni mieć związek z zabójstwem 20-latka, które miało miejsce w miniony czwartek na terenie Żyrardowa. Dalsze czynności z zatrzymanymi prowadzą prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

Żyrardów: w czwartek (4 czerwca) ok. godz.2.30 w bramie jednej z kamienic doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali od razu po zgłoszeniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Nadzór sprawował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Na miejsce skierowano też policjantów z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu oraz specjalistów z balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze, już w kilka godzin po zdarzeniu, ustalili, że dwaj mężczyźni mogący mieć związek z zabójstwem mogą przebywać na terenie Łodzi. W związku z tym poproszono o wsparcie policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia. Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Obecnie trwają czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności przebiegu zdarzenia oraz udział w nim obu zatrzymanych. Wobec 21- i 28-latka trwają dalsze czynności przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

źródło: policja.pl

fot. pixabay.com