Czy jedno kłamstwo może popchnąć do zbrodni?

Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o zbrodni. W podmiejskim motelu ktoś zamordował mężczyznę. Wiadomo, że z jego pokoju wyszła ciemnowłosa kobieta, cała we krwi.

Śledczy, którzy przyjeżdżają na miejsce, odkrywają, że ciało zniknęło. Wysłany do motelu aspirant Marcel Majewski jest idealnym kandydatem na kozła ofiarnego. Dlatego, to właśnie na niego spada kara za zaginięcie zwłok…

W odróżnieniu od organów ścigania, Jakub Ramon – niegdyś policjant, teraz wolny strzelec trzymany na krótkiej smyczy przez trójmiejską mafię – zna personalia zabitego mężczyzny. To on w ostatniej chwili usunął zwłoki, żeby oddalić zainteresowanie policji od swojego mocodawcy. Szybko jednak dochodzi do kolejnej zbrodni. Ginie kolejna osoba powiązana z organizacją przestępczą. To zmusza Ramona do przedsięwzięcia ryzykownych kroków. Mężczyzna ma wrażenie, że skazany na pożarcie przez media Marcel Majewski jest jego młodszą wersją. W związku z tym obawia się, że Majewski będzie powtarzał jego błędy.

W jaki sposób splotą się losy dwóch byłych policjantów i kobiety, która chce usłyszeć “Kocham cię”?

Piotr Borlik urodził się w 1986 roku w Bydgoszczy. Po uzyskaniu tytułu inżyniera na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczął pracę w fabryce firmy Sharp. To właśnie tam podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian napisał pierwsze opowiadania.
Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże po Polsce umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Kilka lat spędził w Hiszpanii, gdzie południowy klimat Marbelli i codzienna porcja słońca motywowały go do tworzenia kolejnych tekstów.
Najczęściej można spotkać go zaczytanego w kryminałach, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów.
Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

Skłam, że mnie kochasz, Piotr Borlik – już w sprzedaży!