Pobił ciężarną. Potem był lincz. Jak to się stało?

Lincz za oceanem. 41-latek podbił oko swojej dziewczynie. Ukarać go za to postanowiła grupa nastolatków, którzy przypadkiem dowiedzieli się o zajściu. Najpierw potrącili mężczyznę, a później pobili go na śmierć. Zdarzenie miało miejsce w Utah w USA.

Co najmniej sześć osób otoczyło 41-letniego Freda Valdamara Ortiza za sklepem spożywczym w Magna w stanie Utah. Mężczyzna przyjechał tam na skuterze, a grupa nastolatków wybiegła za nim z domu.

Gdy Ortiz zaczął uciekać napastnicy najpierw potrącili go samochodem, a później zaczęli bić używając przy tym kija i desek. 41-latek został skatowany na śmierć. Wśród podejrzanych byli sami nastolatkowie, najmłodszy z nich miał 13-lat, najstarsi mieli ok. 20 lat.

Lincz. Dlaczego do niego doszło?

Dziewczyna Ortiza jest hodowcą psów, trafiła do niej grupa nastolatków szukająca szczeniaka. Gdy kobieta wyszła do nich, zauważyli, że jest w ciąży i ma podbite oko. Opowiedziała im, że kilka dni wcześniej pobił jką chłopak. Wtedy nastolatkowie postanowili, że ukarzą mężczyzna za uderzenie ciężarnej.

Policji udało się zidentyfikować na razie kilku podejrzanych, ale wiadomo, że było ich znacznie więcej.

Źródło: interia.pl

Fot. Pixabay.com