Dziewczyna pod osłoną nocy przemienia się w potwora

Skrzętnie skrywane sekrety, przerażające zachowania z pogranicza opętania, transu i histerii oraz wstrząsający obraz destrukcyjnej siły miłości. Kate Simants, była dziennikarka śledcza, stworzyła niepokojący thriller psychologiczny.

Książka trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach, a ponadto zaskakuje zwrotami akcji i nieoczekiwanym rozwiązaniem.

Ellie Power sprawia wrażenie zwykłej dziewiętnastolatki. Mieszka z matką, z którą łączą ją dobre relacje, spotyka się z odpowiedzialnym, kochającym chłopakiem i ma przed sobą przyszłość rysującą się w jasnych barwach. Ale to idealne życie to tylko pozory.

Spokojna i sympatyczna dziewczyna pod osłoną nocy przemienia się w potwora. Wpada w furię, staje się agresywna i nieprzewidywalna. Christine, matka Ellie, przez lata wypracowała skuteczny, choć przerażający sposób panowania nad emocjami córki. Co wieczór zamyka na klucz drzwi od jej sypialni. Z troski o nią i ze strachu o siebie. Dla bezpieczeństwa ich obu.

Pewnego ranka Ellie budzi się przerażona. Zamek wyłamany od środka, ubłocone ubrania wciśnięte w kąt pokoju, ślady po drucie na skórze i rozmazana wizja ostatnich kilku godzin. Dziewczyna wie, że minionej nocy musiało się wydarzyć coś strasznego. Po raz kolejny. Rosnący niepokój potęguje fakt, że chłopak Ellie, Matt, zniknął bez śladu… Koszmar sprzed lat powraca ze zdwojoną siłą.

„W zamknięciu” to porywający thriller psychologiczny, który choć jest debiutem, to nie nosi jego znamion. Kate Simants stworzyła powieść na miarę najlepszych reprezentantów gatunku. Z pewnością jej książka zachwyci miłośników misternie skonstruowanych dreszczowców z silnie rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Intrygująca główna bohaterka to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów debiutu Simants. W kreacji cierpiącej na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości dziewiętnastolatki wyraźnie widać inspirację kultową postacią doktora Jekylla z popularnej noweli Roberta Louisa Stevensona.

W zamknięciu, Kate Simans – już w sprzedaży!