Julian Sinanaj – najbardziej poszukiwany przestępca świata

Reporter „Corriere della Sera” Andrea Galli rekonstruuje historię najbardziej poszukiwanego przestępcy na świecie. Julian Sinanaj – jeden z najbardziej niebezpiecznych zabójców w Europie, który – jak twierdzi – używał śmierci „do uporządkowania świata”. Juliana Sinanaja schwytano w Albanii pod koniec obławy w 2018 roku. Wynajmowali go przestępcy, politycy, zwykli obywatele i rosyjskie tajne służby, które nauczyły go „rzemiosła”.

Julian Sinanaj, urodzony i wychowany w albańskich slumsach, tak doskonale zacierał ślady, że Interpol nie zdawał sobie sprawy z tego, że szuka najgroźniejszego zabójcy w Europie, dopóki ten sam się nie przyznał do swoich zbrodni.

Zabił tak wielu ludzi, że nawet po aresztowaniu nie można było poznać dokładnej liczby jego ofiar. I nigdy się nie mylił. Szedł, strzelał i fotografował. Zawsze dokumentował morderstwa telefonem komórkowym, jako dowód dla klienta, że praca została wykonana.

Nie miał żadnych znaków szczególnych. Nikt nigdy nie dostrzegał jego obecności. Jego twarz była niezauważalna, jakby była przezroczysta.

„Zabójca” to mocny, wstrząsający reportaż. Reportaż, który portretuje fascynującą, ale jednocześnie przerażającą postać Juliana Sinanaja, a przy tym ujawnia kulisy globalnej polityki.

Zabójca, Galli Andrea – już w sprzedaży!