Narkobiznes: termosy pełne psychotropów

Narkobiznes: Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jedną z przesyłek znajdującą się w magazynie w Terminalu Cargo Lotniska Chopina, która wzbudziła wątpliwości.

Po jej otwarciu, funkcjonariusze ujawnili 50 sztuk termosów oryginalnie zapakowanych w pudełka, które okazały się przemytniczą skrytką. Mundurowi zdemontowali podstawę termosu. Wewnątrz każdego ukryto woreczki foliowe z białym proszkiem. Wspomagał ich służbowy pies Draba z MUCS wyszkolony do wykrywania narkotyków, który zaznaczył podejrzany na palecie karton.

Wstępne badania spektrometrem wykazały, że podejrzany proszek to substancja psychotropowa. Przeprowadzona analiza w Centralnym Laboratorium Celno–Skarbowym potwierdziła wstępne wyniki. To ketamina – substancja psychotropowa. Substancję stosuje się wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań.

Łącznie w 50 termosach znajdowało się 745 torebek foliowych z niedozwoloną substancją, której waga wynosiła 49 kg.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie.

Narkobiznes: kara może być surowa

W Polsce od 2005 roku ketamina znajduje się w grupie II-P Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wywóz środków psychotropowych grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Po raz kolejny psi nos Służby Celno–Skarbowej bezbłędnie wywąchał podejrzane substancje, które próbowano przemycić w specjalnie do tego przygotowanych skrytkach.

Źródło: policja.pl