Piekło sierocińca. Historia tajemniczych śmierci

Przez większość ubiegłego wieku za murami sierocińców rozgrywały się straszliwe wydarzenia. Ci, którzy przetrwali, przez wiele lat próbowali opowiedzieć swoje tragiczne losy. Dziennikarka Christine Kenneally poświęciła dziesięć lat, starając się odkryć potworną prawdę.

Skupiając historię wokół Sierocińca Świętego Józefa, katolickiej placówki w amerykańskim stanie Vermont, Kenneally spisała porażającą listę zbrodni i niegodziwości. Dotarła do najciemniejszych zakamarków szeregu instytucji na całym świecie, odkrywając przy tym straszliwe szczegóły i odważną grupę ofiar szukających sprawiedliwości.

Kenneally każdą indywidualną historię traktuje z wielką uwagą, dba o to, by tym razem ci, których zawiódł system, zostali wysłuchani.

“Piekło sierocińca” to reportaż w stylu true crime. Pokazuje przeszłość, którą zbyt długo ukrywano – a skutki są opłakane.

Zamknięty, okrutny świat sierocińca mógłby się wydawać światem fantastycznym. Ale to, co tam się zdarzyło, to twarda rzeczywistość. Rzeczywistość której ślady wciąż są wśród nas, w zapiskach i wspomnieniach, i tylko czekają, aż je odkryjemy.

Christine Kenneally to wielokrotnie nagradzana dziennikarka. Autorka książek, publikowała między innymi w takich pismach jak “New Yorker”, “The New York Times”, “Slate”, “Time”. Zdobyła Deadline Award i była finalistką National Magazine Award, Michael Kelly Award oraz Online Journalism Award. Znalazła się na shortliście Fetisov Prize.
Jej najnowsza książka, “The Invisible History of the Human Race”, znalazła się na liście New York Times Notable Book of 2014. Urodzona w Australii, Kenneally mieszkała również w Nowym Jorku, Iowa i Anglii, gdzie uzyskała doktorat z lingwistyki na Uniwersytecie Cambridge. Mieszka w Melbourne w Australii.

Piekło sierocińca, Christone Kenneally (Wydawnictwo Filia) – już w sprzedaży!