Przemoc psychiczna: historie ofiar

Przemoc psychiczna nie pozostawia po sobie zewnętrznych śladów. Na ciele ofiar nie pojawiają się siniaki ani zadrapania, ale jej skutki bywają równie bolesne i niszczące. Przekonali się o tym bohaterki i bohaterzy reportażu Renaty Kim. Ludzie, którzy przez lata tkwili w toksycznych relacjach, na co dzień zmagając się z upokorzeniami zadawanymi im przez partnerów.

Ich historie często zaczynają się jak zakończenia baśni. Oto na ich drodze pojawił się ktoś, kto zdawał się być spełnieniem marzeń o znalezieniu swojej drugiej połowy. Niestety bajkowy początek bywał w ich przypadku tylko wstępem do prawdziwego dramatu, który rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego nikt nie widzi, że umieram to wstrząsające relacje ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu przemocy emocjonalnej. Ich opowieści dopełniają rozmowy z psychologami o tym, jak wchodzi się w toksyczną relację, jakie są jej kolejne etapy i jak trudno się z niej wyplątać.

Przemoc psychiczna dotyka wielu osób, dlatego to bardzo potrzebna i ważna książka.

Renata Kim – Szefowa działu Społeczeństwo w tygodniu “Newsweek”. Pracowała też w tygodnikach “Wprost” i “Przekrój”, a wcześniej w “Dzienniku”. Zaczynała jednak od radia. Przez kilkanaście lat była związana z różnymi rozgłośniami: RMF FM, Trójką i Sekcją Polską BBC.

Dlaczego nikt nie widzi, że umieram, Renata Kim – już w sprzedaży!