Rubik. Fascynująca historia znanej łamigłówki

Najpopularniejsza logiczna gra na świecie. Źródło euforii i frustracji milionów ludzi od blisko 50 lat: Kostka Rubika. Jej wynalazca, Ernö Rubik, napisał pierwszą książkę, w której odkrywa tajemnice kostki i rozkłada ją na części pierwsze. Rubik. Fascynująca historia najbardziej znanej łamigłówki świata” w księgarniach już 16 listopada! 

Łamigłówki, jak twierdzi Ernö Rubik, uwydatniają w ludziach ważne cechy: zdolność koncentracji, nieszablonowe myślenie, ciekawość i determinację do znalezienia rozwiązania. Wynalazca kostki zauważa, że często najlepszymi graczami są samouki oraz dzieci znudzone typowym programem edukacyjnym. On sam także zafascynował się zagadkami logicznymi, gdy był jeszcze dzieckiem. 

Stworzona przez Ernö Rubika umysłowa zabawka w pozornie nieskomplikowanej, prostej geometrycznie i ruchomej kostce, zawiera prawie nieskończoną liczbę kombinacji. Nic w niej nie jest przypadkowe, a nieporadność w jej rozwiązaniu, jaka dotyka ludzi, jest zadziwiająca. 

Na czym polega fenomen magicznej kostki? Jak potoczyły się jej losy po zdobyciu oficjalnego patentu? Jak przebiegała jej oszałamiająca międzynarodowa kariera? Twórca przez całe życie stronił od mediów. Więc tajniki najpopularniejszej gry logicznej – od A do Z – poznać można tylko w  jeden sposób: przeczytać tę książkę, a następnie samemu spróbować ułożyć kostkę!

Rubik. Fascynująca historia najbardziej znanej łamigłówki świata, Ernö Rubik (Wydawnictwo MUZA) – już w sprzedaży!