Tadeusz S. zamordowany w Cieplicach. Kim był zabójca?

Jeszcze za życia tworzył swoją własną legendę. Był znanym przewodnikiem sudeckim i autorem wielu przewodników górskich. Tadeusz S., w styczniu 1993 roku, został zamordowany w swoim mieszkaniu w Cieplicach.

Zginął od ciosów zadanych młotkiem w głowę. W toku śledztwa sprawdzano różne hipotezy – podejrzewano zbrodnię między innymi na tle rabunkowym lub seksualnym. W Cieplicach mówiono, że przewodnik lubił zapraszać do swojego mieszkania młodszych chłopców. Policja nie znalazła także żadnych śladów włamania, co mogło oznaczać, że ofiara sama wpuściła mordercę do swojego mieszkania. Choć początkowo do zabójstwa przyznał się pewien mieszkaniec Pomorza, którego ofiarami byli przede wszystkim homoseksualiści, niedługo potem odwołał on swoje zeznania. Przebieg zbrodni, jaki przedstawił podczas wizji lokalnej, nie zgadzał się także z ustalonymi w sprawie faktami. Zaledwie 6 miesięcy po zabójstwie, śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawcy.

Interesują cię niewyjaśnione sprawy? Sięgnij po Detektywa 8/2021 (tekst Anny Rychlewicz pt. “Sprawy nierozwiązane”). Do kupienia TUTAJ.