Peter Tobin zmuszał żonę do okropieństw

Cathy Wilson wyszła za mąż w wieku 16 lat. Wybrankiem jej serca został o 20 lat starszy Peter Tobin, którego nazwisko wiele lat później było na pierwszych stronach polskich gazet.

Cathy Wilson w małżeństwie trwała jedynie 3 lata twierdząc, że to najgorsze lata jej życia. Mąż bił ją, wykorzystywał i torturował. Zmuszana do oglądania seksualnych przedstawień, których Tobin dopuszczał się z prostytutkami sprowadzanymi do ich domu. Choć wiedziała, że mąż zdolny jest do niewyobrażalnego okrucieństwa, nigdy nie podejrzewała go o zdolność do zabicia człowieka. Żyła w przekonaniu, że jest sadystą bijącym własną żonę, ale nie seryjnym mordercą. W 2007 roku Peter Tobin został skazany za brutalne zabójstwo polskiej studentki Angeliki Kluk. Dziewczyna została zgwałcona i zamordowana w kościele w Glasgow. Niedługo potem, na terenie dawnego domu mordercy, odkryto ludzkie szczątki. Badania wykazały, że należą one do kobiety, która zaginęła w 1991 roku.

Peter Tobin i nie tylko jego żona

Prowadzą podwójne życie. W jednym odgrywają rolę przykładnego męża i kochającego ojca, w drugim – zapędzają się w najciemniejsze zakamarki duszy. Porywają, gwałcą, torturują i zabijają. Po wszystkim wracają do domu, gdzie spokojnie zasypiają obok wiernej (i milczącej) żony. Milczącej, bo ślepo zakochanej? Naiwnej? A może przerażonej? Kim są kobiety seryjnych morderców?

Hybristofilia to zaburzenie seksualne, objawiające się pożądaniem wobec osób, które  popełniły przestępstwo. Często jest to słabość ukierunkowana na ludzi, dopuszczających się szczególnie brutalnych zbrodni, takich jak morderstwo czy gwałt. Im bardziej odrażające przestępstwo, tym bardziej atrakcyjny wydaje się partner. A co jeśli mordercze skłonności ukochanego wychodzą na jaw dopiero po wielu latach związku? Czym podyktowane jest wówczas bezwarunkowe przywiązanie do zbrodniarza, jeśli nie wynika ono z seksualnych preferencji partnera? Czy kobiety żyjące pod jednym dachem z seryjnymi mordercami mogą być nieświadome podwójnego życia mężów? Zagraniczne kroniki kryminalne znają wiele przypadków, w których kobieta milczała, bo nic nie wiedziała albo wiedzieć nie chciała.

Chcesz poznać inne żony seryjnych morderców? Sięgnij po Detektywa 10/2021 (tekst Anny Rychlewicz pt. „Żony seryjnych morderców”). Cały numer do kupienia TUTAJ.