Ginekolodzy. Kolejne tajemnice i strach…

Ginekolodzy. Autorka rozmawia z ginekolożkami i ginekologami, położnymi, prawniczkami i aktywistkami. Przytacza osobiste, często niezwykle dramatyczne historie pacjentek – między innymi Izabeli z Pszczyny. Wszystkie tworzą obraz rzeczywistości, w jakiej dziś funkcjonują ginekolodzy i kobiety.

– Pan się czasem boi?

– Czasem? Ja się boję codziennie. Każdego dnia mam średnio dwie sytuacje, w których balansuję na granicy życia i śmierci.

Środowisko ginekologów nigdy nie mówiło jednym głosem, ale dziś podziały są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Ustawa antyaborcyjna, klauzula sumienia, in vitro, a nawet antykoncepcja, badania prenatalne czy edukacja seksualna – to tematy, które wywołują ogromne emocje i gorące dyskusje. Na sali sejmowej, w mediach i w rozmowach prywatnych.

Co ciekawe, sami ginekolodzy rzadko wypowiadają się publicznie. Dlaczego milczą? Czy dzisiaj trudno być ginekologiem w Polsce? Co lekarzom przeszkadza w wykonywaniu zawodu? A co jest dla nich wciąż fascynujące? Dlaczego coraz więcej z nich rezygnuje z pracy w szpitalu i wybiera prywatną praktykę?

Autorka rozmawia z ginekolożkami i ginekologami, położnymi, prawniczkami i aktywistkami. Przytacza osobiste, często niezwykle dramatyczne historie pacjentek – między innymi Izabeli z Pszczyny. Wszystkie tworzą obraz rzeczywistości, w jakiej dziś funkcjonują ginekolodzy i kobiety.

Ginekolodzy, Iza Komendołowicz (Wydawnictwo W.A. B.) – już w sprzedaży!