Jadący pod prąd samochód i bezkarna seniorka

Podczas patrolu w miejscowości Orla, podlascy policjanci zauważyli jadący pod prąd samochód dostawczy. Pospieszyli więc z interwencją. Z zaskoczeniem zauważyli, że za kierownicą pojazdu siedzi 77-letnia kobieta. Jeszcze większe zdziwienie odmalowało się na ich twarzach, kiedy poznali powód nieprzepisowej jazdy.

Seniorka zapytana o to, dlaczego nie przestrzega przepisów, odrzekła z rozbrajającą szczerością, że ma już prawie 80 lat i nie musi się do nich stosować, więc funkcjonariusze w ogóle nie powinni reagować w tej sytuacji. Dodała, że jedzie tylko po jajka. Po sprawdzeniu dokumentów pojazdu, policjanci odkryli, że ma on nieważne badania techniczne. Mundurowi wyprowadzili 77-latkę z błędu i uświadomili, jak bardzo się myli. Zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu. Kobieta nie otrzymała mandatu, ale za niedostosowanie się do przepisów i jazdę samochodem bez badań technicznych, będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

Nie tylko jadący pod prąd samochód. Więcej takich historii znajdziecie w każdym numerze Detektywa w Rozrywce z Temidą. Aktualne i archiwalne numery możesz kupić TUTAJ.

Metoda na policjanta. Cwaniak się nie wywinie. Czytaj TUTAJ.