Madeleine McCann: czy to koniec śledztwa?

Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 roku. To jedno z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii i bodaj najbardziej nagłośnione na całym świecie. Według doniesień policji londyńskiej, śledztwo zostanie zamknięte jeszcze w tym roku. Czy to oznacza, że  rodzina dziewczynki może nigdy nie poznać prawdy o tym zaginięciu ich dziecka?

Jak donosi “The Sun”, powołując się na londyńską policję, śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann zostanie zamknięte jeszcze w tym roku. “Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni” – przekazuje magazyn, cytując anonimowe źródło.

Zaginięcie Madeleine McCann – co ustalili dziennikarze

“Obecnie nie ma planów kontynuowania śledztwa. Koniec drogi dla Operacji Grange [pseudonim operacji Metropolitalnej Służby Policyjnej, badającej okoliczności zniknięcia McCann – przyp. red.] jest już w zasięgu wzroku. Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni” – podaje The Sun, cytując anonimowe źródło.

Jak donosi magazyn, obecne finansowanie operacji ma zakończyć się 31 marca. Ostateczny wniosek MET o kolejną dotację, z terminem realizacji do końca września, został niedawno złożony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Z kolei całkowity koszt śledztwa wyniósł do tej pory już około 13 mln funtów.

Madeleine McCann: kolejny podejrzany

Akta sprawy będą mogły jednak zostać ponownie otwarte, w przypadku pojawienia się nowych informacji. Na ten moment nie ma jednak wystarczających dowodów, by oskarżyć głównego podejrzanego, Christiana B. Mężczyzna – zdaniem niemieckiej policji – ma związek z zaginięciem dziewczynki.

Wcześniej skazano za za pedofilię i gwałt. Jednak nie ma na chwilę obecną podstaw, by postawić go przed sądem. 45-letni przestępca odsiaduje aktualnie wyrok w więzieniu w Niemczech. Skazano go na 7 lat za zgwałcenie 72-latki.

Może to przypadek, może nie, ale… Podejrzany “wielokrotnie pracował” w apartamentach wakacyjnych w Portugalii, gdzie zaginęła dziewczynka, jak wynika z filmu dokumentalnego o tej sprawie, wyemitowanego na początku tego roku. W dokumencie anonimowy świadek przyznał, że B. zatrudniono w firmie, która “wielokrotnie wykonywała prace remontowe” w Ocean Club w Praia da Luz.

Policja metropolitalna przekonuje, że prowadzone śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine jest dochodzeniem w sprawie zaginionej osoby. Dlaczego? Nie ma “ostatecznych dowodów na to, czy Madeleine żyje, czy nie”.

Madeleine McCann: jak to się zaczęło?

Zaginięcie Madeleine McCann to jedno z najbardziej medialnych i tajemniczych zaginięć w historii. 4-letnie wówczas dziewczynka zaginęła podczas rodzinnych wakacji w Praia da Luz w Portugalii. 3 maja 2007 roku jej rodzice wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając śpiącą córkę w hotelowym pokoju. Kiedy koło 22. przyszli do pokoju, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, dziewczynki już w nim nie było.

Po krótkich poszukiwaniach zawiadomiono policję, która rozpoczęła śledztwo, a sprawa niemal natychmiast stała się jedną z najgłośniejszych w historii – odbiła się wielkim echem w mediach niemalże na całym świecie. Wciąż jednak nie udało się ostatecznie wyjaśnić tajemnicy jej zaginięcia.

Więcej o sprawie zaginionej dziewczynki przeczytasz TUTAJ

Żródło: gazeta.pl, londynek.pl

Fot. wikipedia.org