Nikodem “Nikoś” Skotarczak: możesz spać w jego willi

Nikodem “Nikoś” Skotarczak to jeden z najgłośniejszych polskich przestępców. Jego nazwisko od ponad ćwierć wieku związane jest z mafią w Trójmieście. Czy słusznie? Nie nam oceniać. O legendarnym “Nikosiu” znowu jest głośno.

Film “Jak pokochałam gangstera” o losach Nikodema “Nikosia” Skotarczaka przyciągnęło przed ekrany wielu fanów gangsterskich klimatów. Nie wszyscy wiedzą, ale willa „króla Wybrzeża” jest ogólnie dostępnym miejscem noclegowym. Wystarczy wejść na popularny serwis rezerwacyjny i wybrać termin noclegu.

Niepozorna biała willa mieści się przy ul. Jelitkowskiej  w Gdańsku. To właśnie tutaj mieszkała przez lata jedna z najważniejszych postaci trójmiejskiego półświatka. Nikodem Skotarczak wybudował 350-metrowy budynek na początku lat 80. XX wieku.

Na górnym piętrze willi znajdowało się prywatne mieszkanie gangstera. Na dole mieścił się klub “Caravelle”, przemianowany później na “Sindbada”.

Nikoś dowodził stąd największą siatką przestępczą na Pomorzu. Mieszkał w willi ze swoją drugą żoną Haliną i córką Natalią.

Nikodem “Nikoś” Skotarczak zajmował się głównie przemytem kradzionych samochodów z Austrii i Niemiec do Polski. W połowie lat 80. przeprowadził się do Hamburga. Później jednak wrócił do Polski i ponownie zamieszkał przy ul. Jelitkowskiej.

Nikodem “Nikoś” Skotarczak: nocleg w willi “króla Wybrzeża”

Na tyłach domu na początku lat 90. Nikoś wybudował w obszernym ogrodzie drugi dom, gdzie zamieszkał ze swoją trzecią Edytą. Odbyła się tam m.in. wielka gangsterska stypa po zabójstwie mafiosa w 1998 roku. Stary budynek Skotarczak pozostawił Halinie i Natalii, które mieszkały tam jeszcze długo po jego śmierci.

Budynek utrzymany jest w białej kolorystyce. Naprzeciwko mieści się przystanek autobusowy z zatoczką, gdzie niegdyś mieli zatrzymywać się goście przyjeżdżający w odwiedziny do Nikosia. Willa nie wyróżnia się niczym szczególnym w porównaniu do otaczających ją budynków.

Co piszą hotelowi goście

Po latach posiadłość zmieniła jednak całkowicie swój charakter – zorganizowano w nim noclegi.  W sieci ma bardzo dobre recencje. Oto kilka z nich:

Miejsce legenda. Dom słynnego gangstera Nikosia. Przez to miejsce staje się klimatyczne i ma szczyptę dreszczyku. Można cofnąć się do szalonych lat 80 i 90…

Atrakcja dla lubiących historię Nikosia, bo to jego dom był…

Wujek nie byłby dumny z remontu. Niby ładnie, niby fajnie. Ciepło, ale to nie to co kiedyś. W ruletkę się nie pogra, wujka o radę nie zapyta… ale adres taki, że każdy fan przestępczości zorganizowanej powinien odwiedzić.

Przesympatyczna obsługa. Blisko morza i restauracji przy plaży.  Dobra komunikacja z miastem. Wygodne łóżko. Aneks kuchenny dostępny dla wszystkich,  a w nim: ekspres do kawy u kawa, herbaty, czajniki, lodówki. Fajny kącik do wypicia kawki rano.

Wspaniałe miejsce, cudowni właściciele, czysto, pachnąco i godnie polecenia! Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek czy delegację.

Przyjazny personel, dobre warunki, pyszne śniadania. Dobre położenie dla lubiących spacery – 30 minut do mola w Sopocie i Gdańsku, 3 minuty do morza do wejścia nr 75. Przystanek autobusowy i nieco dalej tramwajowy. Parking przed posesją. Polecam

Miałem niewątpliwą przyjemność dwukrotnie korzystać z tej świetnej noclegowni, i się nie zawiodłem. Bardzo przyjazne podejście do klienta, smaczne śniadania, dobrze utrzymane pokoje, i coś czego nie można kupić za żadne pieniądze – pięć minut spacerkiem nad morze. Dziękuję i polecam!

Chcesz wiedzieć więcej o działalności “Nikosia”. Czytaj TUTAJ.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w miesięczniku „Detektyw” i kwartalniku „Detektyw Wydanie Specjalne”. Zapraszamy do naszego esklepu: TUTAJ.

Źródło: o2.pl, booking.com

Fot. Googlemaps.