Pocztówka. Szczera i poruszająca powieść

Pocztówka. Niezwykle szczera i poruszająca powieść, nazywana jedną z najlepszych książek ostatnich lat we Francji.

W skrzynce pocztowej matki Anny Berest znalazła się dziwna pocztówka. Nie była podpisana. Zdjęcie opery paryskiej Garniera, a na odwrocie imiona dziadków jej matki oraz jej ciotki i wujka, którzy zginęli w Auschwitz w 1942 roku. Autorka postanowiła dowiedzieć się, kto ją przysłał. Wynajęła prywatnego detektywa i kryminologa, przepytała mieszkańców wioski, w której zatrzymano jej przodków. Udało jej się odtworzyć epopeję rodziny Rabinowiczów: ucieczkę z Rosji, przeprowadzkę na Łotwę, a potem do Palestyny, osiedlenie w Paryżu i tragiczne wojenne losy. I udało się wreszcie odkryć, kto był nadawcą dziwnej pocztówki…

„Pocztówka” to zarówno powieść detektywistyczna, saga rodzinna, jak i próba zrozumienia własnej tożsamości.

„Czy jedna pocztówka może odmienić życie? Uzdrowić je? Tylko jeśli adresat zada sobie trud zrozumienia ukrytej w niej tajemnicy, do której kluczem są imiona. „Pocztówka” to niezwykle poruszająca książka, od której nie sposób się oderwać. Zabiera w podróż przez czas, przestrzeń, wspomnienia i transgeneracyjne traumy” Sabina Jakubowska, autorka nominowanej do nagrody Nike powieści „Akuszerki”

***

„Próbując wyjaśnić tajemnicę pocztówki, Anne Berest odkrywa rodzinną historię naznaczoną przez Zagładę”

LaCroix

“Zaczynając od tajemniczej pocztówki, Anne Berest odtworzyła historię przodków zamordowanych w czasie wojny. Powieść, owoc śledztwa przeprowadzonego wspólnie z matką, jest głęboka i osobista. To prawdziwe wydarzenie literackie”

Elle

„W Pocztówce Anne Berest zdaje relację z poszukiwań, w której elementy thrillera łączą się z rekwiem dla przodków”

LePoint

Anne Berest – urodziła się w 1979 roku w Paryżu. Jest aktorką, pisarką i scenarzystką oraz współautorką Gabriële, docenionej przez krytyków biografii jej prababci, Gabriële Buffet-Picabii, kochanki i muzy Marcela Duchampa. Jest prawnuczką malarza Francisa Picabii. Za swoją pracę jako pisarka i wielokrotnie nagradzana showrunnerka była opisywana w takich publikacjach, jak francuski Vogue i gazeta Haaretz. Laureatka wielu nagród literackich: Pocztówka była finalistką Nagrody Goncourtów i od dawna jest bestsellerem we Francji.

Pocztówka, Anne Berest (Wydawnictwo W.A.B.) – już w sprzedaży!