Rok z filozofami. Daj się ponieść rozważaniom

Rok filozofami. Co wielcy myśliciele mówili o miłości, przyjaźni i szczęściu? Czym dla nich była nadzieja? Jak radzili sobie z bólem, cierpieniem i stratą? Poznaj świat oczami filozofów.  Daj się im poprowadzić!

Książka zawiera  krótkie teksty najważniejszych filozofów na każdy dzień roku dotyczące najistotniejszych aspektów ludzkiego życia, podzielona na cztery części – zgodnie z porami roku. Zimą pomoże zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze w życiu i jaki jest cel ludzkiej egzystencji. Wiosną skłoni do rozważań o młodości, witalności, radości i wolności. Latem da pretekst do rozmyślań o relacjach międzyludzkich i szczęściu. A w jesieni podda ocenie zmienność, przemijanie i wiedzę.

Rok z filozofami, mimo upływu czasu, nie traci na aktualności, a do tego stanowi szansę na rozpoczęcie swojej przygody z dziełami Sokratesa, Epikura, Marka Aureliusza, Arystotelesa, Heraklita i innych cenionych myślicieli.

Chciałyśmy podarować każdej i każdemu z was pięć minut dziennie tylko dla siebie – pięć minut z  filozofami. Czemu aż pięć, skoro fragment przeznaczony na dany dzień czyta się mniej niż minutę? Cóż, pozostałe cztery można poświęcić na refleksję nad własnym rozumieniem danych słów, na wczytanie się w to, czego ewentualnie nie rozumiemy, porównanie, jakie są nasze doświadczenia lub obserwacje, na kontemplację. Wyobraźcie sobie, że siadacie z poranną kawą, czytacie i jeszcze na kilka minut przymykacie oczy… Nie, nie na drzemkę. Filozofia wybudza ze snu.
Fragment wstępu

Rok z filozofami, Opracowanie zbiorowe (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) – już w sprzedaży!