Sieroty – brawurowy kryminał Brejdyganta

Sieroty. Śmierć rodziców złamała im dzieciństwo. Teraz robią wszystko, żeby odkryć prawdę i odwrócić swoje losy.

Mija dziesięć lat od kiedy Ania i Marcin Piotrowscy stracili rodziców. Brutalne morderstwo rozegrało się nocą, w ich własnym domu, a dzieci trafiły do prowadzonego przez zakonnice domu dziecka. Policji nigdy nie udało się ustalić sprawcy bestialskiego czynu. Ania i Marcin po latach szukają więc sprawiedliwości tam, gdzie inni jej dla nich nie znaleźli. Jednak rodzinne tajemnice są bardziej niebezpieczne, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

By uwolnić się od pętających nas wspomnień i wejść w dorosłe życie, trzeba najpierw zrozumieć i zaakceptować swoją przeszłość. Tylko tak możemy wyzwolić się od traum i odnaleźć spokój. Zapraszam w zakamarki tej mrocznej opowieści, która była moja, gdy ją pisałem – a teraz należy już wyłącznie do Was.

Igor Brejdygant – (ur. 1971) – pisarz, scenarzysta, reżyser. Autor scenariuszy do filmów fabularnych „Palimpsest” (reż. Konrad Niewolski), „Prosta historia o morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz do seriali „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque”, „Ultraviolet” i „Erynie”. Na antenie Crime+Investigation Polsat, w programie „Opowiem Ci o zbrodni”, analizował głośne sprawy kryminalne. Studiował na wydziale produkcji w łódzkiej PWSFTiTV. Autor kilku bardzo dobrze przyjętych powieści kryminalnych: „Paradoksu”, „Szadzi”, „Rysy”, „Układu” oraz „Wiatru” (uznanego przez „Książki. Magazyn do czytania” za jeden z najlepszych polskich kryminałów 2021 roku). „Sieroty” to jego szósta książka. Na podstawie „Szadzi”, „Rysy” i „Układu” Brejdygant stworzył scenariusze seriali kryminalnych, które zebrały ogromne widownie oraz pochwały krytyków. Niebawem na antenie Polsatu „Matka”, której jest pomysłodawcą i scenarzystą.

Sieroty, Igor Brejdygant (Wydawnictwo W.A.B.) – ju w sprzedaży!