Walerij Andrejew: podejrzany o 100 zabójstw ukrywa się w Moskwie?

Walerij Andrejew oficjalnie jest poszukiwany za jedno morderstwo kobiety. Rosyjska policja podejrzewa go o zabójstwo nawet 100 osób. Przed kilkoma dniami władze w Moskwie wydały ważne ostrzeżenie. Wynika z niego, że poszukiwany może ukrywać się w stolicy Rosji!

Andriejew, znany w rosyjskich mediach jako “kierowca z Orska”, znalazł się na pierwszym miejscu listy najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez Interpol za przemoc wobec kobiet. Interpol opublikował tę listę z okazji Dnia walki z przemocą wobec kobiet.

Kierowca z Orska

“Kierowca z Orska” jest poszukiwany listem gończym od 2012 roku. To wówczas policja w Orsku na południowym Uralu uznało go za głównego podejrzanego w sprawie morderstwa pewnej kobiety. Andrejew zniknął po pierwszej rozmowie z policjantem, jednak w jego ciężarówce policjanci znaleźli krew zaginionej kobiety.

Od tego czasu w rosyjskich mediach regularnie pokazują się informacje o możliwych miejscach pobytu “kierowcy z Orska” — swego czasu rosyjskie media żyły np. plotki o tym, że Andriejew odpowiada za zaginięcie kolejnej kobiety w St. Petersburgu.

Podejrzany seryjny morderca, który obawiał się, że zgwałcił i zamordował ponad 100 kobiet, „ucieka” w dużym regionie Syberii, mieszkańcy zostali ostrzeżeni. Teraz wiele wskazuje na to, że ukrywa się w Moskwie!

Walerij Andrejew – wszystko na to wskazuje – w przestępczych dokonaniach pokonał byłego policjanta Michaiła Popkowa. Ten ostatni znany jest jako Wilkołak. Został skazany za 81 morderstw na Syberii – i przyznał się do dwóch dodatkowych.

Andrejew ucieka od 2013 roku, kiedy został umieszczony na federalnej liście poszukiwanych Rosji.

Walerij Andrejew: uprzejmy, dobrze wychowany i szanowany

Opisywany jest jako żonaty ojciec dwojga dzieci. Uważano za „pokojowego i posłusznego człowieka rodzinnego”.

Znajomi opowiadali, że był „uprzejmy, dobrze wychowany i szanowany”.

Był kierowcą ciężarówki przez 15 lat.

Policja wezwała każdego, kto zobaczy podejrzanego seryjnego mordercę, aby natychmiast się z nim skontaktował.

źródło: onet.pl, lenta.ru, Interpol