Wilcza rzeka – autobiograficzna powieść

Wilcza rzeka to autobiograficzna, oparta na dzienniku, powieść drogi, która relacjonuje dramatyczne losy pisarki, samotnej matki, mieszkającej na stałe w Wielkiej Brytanii.

Bohaterka planuje przeprowadzkę z małej wyspy położonej na kanale la Manche. Kiedy jest gotowa do drogi, nagle na świecie wybucha pandemia. Ostatnim promem udaje jej się przepłynąć do Southampton z córką, psem i kotem. Stąd wyrusza do Hastings, gdzie jednak nie czeka na nią obiecane mieszkanie. Od tego dnia próbuje przetrwać. Tuła się z trzynastoletnią córką po przypadkowych stancjach, które dzieli z różnymi, imigrantami, biedakami i, takimi jak ona, życiowymi wykolejeńcami. Wreszcie staje się bezdomna i trafia z córką do schroniska dla kobiet.

„Apokaliptyczny klimat tej intymnej, biograficznej prozy hipnotyzuje i niepokoi”.
Olga Tokarczuk

Wioletta Grzegorzewska pisarka i tłumaczka. Jej zbiór opowiadań „Guguły” z 2014 roku znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz w finale Nagrody Literackiej Gdynia, a jego tłumaczenie (autorstwa Elizy Marciniak) otrzymało nominację do międzynarodowej Nagrody Bookera. W 2017 roku ukazała się jej powieść „Stancje” a w 2020 „Dodatkowa dusza”. Mieszka w Wielkiej Brytanii.

Wilcza rzeka, Wioletta Grzegorzewska – już w sprzedaży!