Zabójstwo Magdy ze Świńca: uduszona i zgwałcona

Nastolatka, której ciało znaleziono w niedzielę wieczorem w okolicach Kamienia Pomorskiego, została zamordowana – poinformował w poniedziałek rano minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który przekazał wyrazy głębokiego współczucia rodzinie. Od środy policja poszukiwała w tym rejonie 18-letniej Magdy ze Świńca.

Chodzi o sprawę 18-letniej Magdy ze Świńca, która zaginęła w ubiegły poniedziałek. Dziewczyna miała pojechać do sklepu na skuterze. Jednoślad znaleziono przed sklepem, a młoda kobieta zaginęła. W niedzielę pod Kamieniem Pomorskim między miejscowościami Sulikowo a Świniec odnaleziono ciało kobiety. Policja i prokuratura nie informowały o szczegółach sprawy.

Według ustaleń RMF FM kobietę uduszono i zgwałcono.

Do sprawy w poniedziałek odniósł się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, podając informacje o zamordowaniu nastolatki oraz artykuł Onetu, w którym podano, że zatrzymano 29-letniego Dawida J., z którym poszukiwana widziana była po raz ostatni.

“Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami” – napisał Ziobro na Twitterze.

Zabójstwo Magdy ze Świńca: Czy to recydywista?

Dawid J. miał zostać zatrzymany jeszcze przed znalezieniem zwłok kobiety, a na nagraniu z monitoringu uchwycono moment, kiedy 18-latka wsiada do prowadzonego przez niego auta. Mężczyzna zaprzecza, aby miał związek z jej zaginięciem.

Dawid J. w 2006 roku – w wieku 14 lat – zgwałcił i udusił koleżankę z klasy. Skazano go na cztery lata poprawczaka. Po odbyciu kary i opuszczeniu placówki próbował zgwałcić kobietę. Skazano go y na dwa lata więzienia. Po wyroku powrócił do rodzinnej miejscowości.

Zgwałcił, potem udusił i zakopał ciało

Sprawę zbrodni 14-letniego Dawida J. opisywała w 2011 roku Interwencja. Nastolatek zgwałcił wówczas, a potem udusił swoją sąsiadkę i koleżankę ze szkoły. Dziewczynka miała 13 lat. J. zatrzymano po dwóch miesiącach od popełnienia zbrodni.

13-latka mieszkała z rodziną w Sulikowie koło Kamienia Pomorskiego. Zaginęła, wracając ze szkoły. Jak się potem okazało, towarzyszył jej Dawid J. Mieszkali w jednej wsi i chodzili razem do szkoły. Chłopak wciągnął Sylwię w zarośla. Zgwałcił, potem udusił i zakopał ciało.

Źródło: PAP, interia.pl

Fot. pixabay.com