16-latek zabił siostrę. Dziewczynka miała 11lat

Czarna kartka z kalendarza: 12 marca. 12 marca 2009 roku, w Pasłęku koło Elbląga, 16-latek zabił swoją siostrę. Zadał 11-latce 40 ciosów nożem. Ciężko ranił także swoją 34-letnią matkę.

Feralnego dnia Paweł J. pokłócił się ze swoją przyrodnią siostrą. Zaatakował ją nożem i zadał jej około 40 ciosów w szyję, brzuch, głowę i klatkę piersiową. Następnie zawinął jej ciało w dywan i zostawił. Dziewczynka zmarła w ciągu kilku godzin.

Kiedy do domu wróciła matka zaniepokoiła się nieobecnością córki. Zaczęła pytać Pawła, gdzie jest Madzia. Wtedy chłopak wpadł w szał i rzucił się na swoją 34-letnią matkę. Zadał jej kilka ciosów siekierą. Na szczęście kobieta przeżyła.

Zabił siostrę, bo był o nią zazdrosny

16-latek miał żal do rodziców, że faworyzują dziewczynkę.

7 października 2011 Paweł J. został skazany na 7 lat więzienia. Kilka dni przed zakończeniem odbywania kary, na wniosek Zakładu Karnego w Iławie, gdzie zabójca odsiadywał wyrok, sąd w Elblągu postanowił:

1. uznał Pawła J. za osobę stwarzająca zagrożenie w rozumieniu tzw.  ustawy o bestiach, czyli o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób;

2. zastosował wobec Pawła J. nadzór prewencyjny, który będzie sprawowany przez Komendanta Miejskiego Policji w B.;

3. zobowiązał Pawła J. do każdorazowego informowania Komendanta Miejskiego Policji w B. o zmianie miejsca stałego pobytu, miejsca zatrudnienia, imienia lub nazwiska, a jeżeli Komendant Miejski Policji w B. tego zażąda, również udzielania informacji o miejscu aktualnego i zamierzonego pobytu oraz o terminach i miejscach wyjazdów;

4. nałożył na uczestnika Pawła J. obowiązek poddania się postępowaniu terapeutycznemu w Poradni dla Ofiar i Sprawców Przemocy w B.;

5. zarządził umieszczenie wyników analizy DNA, odcisków linii papilarnych, zdjęć, szkiców i opisów wizerunków Pawła J. w odpowiednich bazach i zbiorach danych. 

Zabił współwięźnia, który zgwałcił jego siostrę. Czytaj TUTAJ.