Jacek Jaworek: czy ukrywa się w Austrii?

Jacek Jaworek wciąż jest poszukiwany w związku ze zbrodnią w Borowcach. Od ponad 5 miesięcy udaje mu się unikać wymiaru sprawiedliwości. Nowe informacje przekazała teraz austriacka policja. Od dłuższego czasu istnieje podejrzenie, że poszukiwany zbiegł z Polski i znajduje się w jednym z niemieckojęzycznych krajów.

10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce k. Częstochowy w domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zastrzelono. Przeżył tylko młodszy 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat 44-latka, Jacek Jaworek, który w ostatnim czasie mieszkał z rodziną po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów. Tuż po zbrodni Jaworek uciekł.

Gdzie jest Jacek Jaworek?

Śledczy o zastrzelenie ofiar podejrzewają brata 44-latka, Jacka Jaworka. Obława za nim trwała kilkanaście dni. Wykorzystano wszystkie dostępne siły – drony, specjalistyczny sprzęt, psy tropiące. Przeszukano ponad 2 tys. hektarów, jednak mężczyzna zniknął.

Brana pod uwagę jest także możliwość, że Jacek Jaworek nie żyje.

Nowy trop

W piątek., 18 grudnia, austriacka policja poinformowała na Twitterze, że podejrzewany o potrójne morderstwo może ukrywać się w jednym z niemieckojęzycznych krajów. Dla wielu osób ta informacja była sporym zaskoczeniem. Jedna z hipotez zakładała, że podejrzany o potrójną zbrodnię, popełnił samobójstwo w odludnym, trudno dostępnym terenie. Informacje z Wiednia wskazują, że najprawdopodobniej żyje!

Policja nie ma wątpliwości, że może posiadać broń. Tym samym stwarza olbrzymie zagrożenie! Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania i wyznaczono nagrodę w wysokości 4,3 tys. euro.

Policja zaapelowała do osób, które mogły widzieć Jacka Jaworka w Austrii, o kontakt na policyjny numer alarmowy 133. Mundurowi dodali, że 52-latek może znajdować się w krajach niemieckojęzycznych, z uwagi na to, że dobrze zna język niemiecki. Jacek Jaworek w przeszłości pracował w Niemczech i Szwajcarii, zna więc język niemiecki.

Więcej o kulisach tej sprawy pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: radiozet.pl, tvpinfo.pl

Fot. policja.pl